Baner Stowarzyszenia Kunszt

Wystawa fotograficzna czerwiec 2009

7 czerwca 2009

W dniach od 4 do 7 czerwca odbyła się wystawa fotografii członków Stowarzyszenia Kunszt i zaproszonych przez nich gości w Zespole Szkół nr 1 w Redzie. Wystawa była imprezą towarzysząca promocji albumu Reda w fotografii. Album ten jest dziełem Stowarzyszenia autorstwa Beaty Zawal-Brzezińskiej i Aleksandry Rost. Współgospodarzem imprezy był Urząd Miasta Redy.

Wystawa bardzo udana. Dzięki obowiązującym cyklom, uniknięto nieładu wystawienniczego. Tematyka różnorodna i przebogata. Techniki różne, od zdjęć z rodzinnych albumów przez kolaże, do reklamy możliwości technicznych sprzętu fotograficznego. Były zdjęcia nastrojowe, zdjęcia z duszą i zdjęcia zimne, lecz piękne. Było sporo niespodzianek i właściwie nikt się nie rozczarował. Podobało się do tego stopnia, że będzie to wystawa cykliczna poprzedzająca Dni Redy. Należy mieć nadzieję, iż będzie doceniona przez naszych notabli, którzy wesprą ją finansowo. Wszak jest to promocja Redy. Oczywiście nie obyło się bez wsparcia Pani Róży Melcer z Gospodarstwa Ogrodniczo-Szkółkarskiego, która uraczyła nas pięknym wystrojem. Wystawie towarzyszyła wystawa poplenerowa artystów malarzy z Łowicza, Lublińca i Redy oraz wystawa rękodzieła artystycznego. Okazało się, że nasze artystki, tworzące tkaniny artystyczne, różnego rodzaju hafty, serwetki, biżuterię, malowane szkło oraz decoupage, mają tyle do pokazania, iż w następnym roku będzie to samodzielna wystawa, organizowana w marcu z okazji przywitania wiosny.

Podsumowując całą wystawę fotograficzno-artystyczną, można powiedzieć, że w Kunszcie drzemią talenty, które zaczynają się budzić. Wiesłw Horak

Autorami poniższych fotografii są:

Witold Kończak, Wojciech Śniatecki i Michał Kaczmarek