Baner Stowarzyszenia Kunszt

Spacer fotograficzny w Redzie 18 lipca 2009

18 lipca 2009

18 lipca 2009 na całym świecie odbył się kolejny coroczny spacer fotograficzny Worldwide Photo Walk z inicjatywy znanego fotografa Scotta Kelbyego – tym razem także w Redzie, spośród trzynastu miast w Polsce i 900 z całego świata. Dumnie możemy podkreślić, że Reda wyprzedziła frekwencją i zainteresowaniem niektóre największe miasta w Polsce.

Uczestników spaceru spotkała niepowtarzalna okazja robienia zdjęć w ponad stuletniej fabryce PREFABET. Wraz z przewodnikiem, po krótkim zaznajomieniu się z zasadami bezpieczeństwa, grupa udała się na zakładowe tereny aby uwiecznić na zdjęciach industrialne klimaty fabryki.

Organizatorem i pomysłodawcą spaceru fotograficznego w Redzie jest Mariusz Skrzypczyński. To dzięki niemu, przy pomocy i aprobacie dyrekcji fabryki Prefabet oraz władz miasta, wszyscy miejscowi pasjonaci fotografii, w tym członkowie Stowarzyszenia KUNSZT oraz przyjezdni, mogli wziąć udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu.

Każdy z uczestników do 25 lipca może przesłać po dwa wybrane zdjęcia, aby wziąć udział w konkursie o najnowszą książkę Scotta Kelby’ego oraz ogólnoświatowym, w którym przewidziano wspaniałe nagrody.

Nagroda burmistrza to kolejna atrakcja związana z redzkim spacerem. Burmistrz naszego miasta Krzysztof Krzemiński wybierze najlepsze zdjęcie zrobione 18 lipca i nagrodzi bonem o wartości 300 zł do wykorzystania we wskazanym na bonie sklepie fotograficznym.

Najlepsze zdjęcia zrobione podczas wizyty na terenie fabryki Prefabet wezmą udział w stałej ekspozycji, która będzie ozdabiać ściany zakładowego budynku Prefabet.

Plener foto Reda

Autorami zdjęć są: Michał Kaczmarek, Aleksandra Rost i Witold Kończak