Baner Stowarzyszenia Kunszt

Artyści


Zdjęcie artysty

Adamczyk Wanda malarstwo

Ulubionym tworzywem artystki jest pastel. Tworzy pełne uroku portrety dziecięce, kompozycje kwiatowe i pejzaże. Obrazy artystki są przepełnione aurą poetyckości wywołaną pastelową gamą barw i miękkością zastosowanych linii.


Boguslawa Bach

Bach Bogusława malarstwo

Mieszkanka Wejherowa. Maluje obrazy olejne, głównie pejzaże. Maluje również pastelami. Jest członkiem Stowarzyszenia Kunszt w Redzie.


Zdjęcie artysty

Bergmann Rafał malarstwo

Urodzony w 1972 r. w Lęborku. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie. Maluje niemal wszystko, oprócz tematyki sakralnej, gdyż jest ona niezgodna z jego poglądami. Preferuje krajobrazy i martwe natury, lubi też abstrakcje.


Elżbieta Bieńko-Kornacka

Elżbieta Bieńko-Kornacka malarstwo

Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku od 2016 roku. Należy do Stowarzyszenia Artystów Pasjonat w Rumi oraz Stowarzyszenia Artystów Kunszt w Redzie.

Dotychczasowe wystawy: ponad 100 wystaw…


Drelichowski Michal

Drelichowski Michał fotografia

Urodził się w 1981r. w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie), w którym również się wychował. Od kilku lat jest mieszkańcem Redy. Swoje fotografie utrwala zarówno techniką cyfrową jak i analogową. W świat fotografii już w dzieciństwie wprowadził go ojciec. Odwołuje się do cytatu Edwarda Westona: „Fotografuję wszystko, co wzbudza moje zainteresowanie…


Zdjęcie artysty

Gołojuch Bogdana malarstwo

Mieszkanka Redy. Jest absolwentką liceum plastycznego. Uprawia malarstwo olejne, głównym tematem jej prac są martwe natury i krajobrazy. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Prowadzi również w ramach Stowarzyszenia Kunszt „Warsztaty umiejętności” w Redzie doskonalące rysunek i malarstwo.


Zdjęcie artysty

Grünholz Jadwiga malarstwo

Mieszkanka Wejherowa. Jej marzeniem od dzieciństwa było malowanie. Haftowała, szydełkowała i malowała między innymi akwarelą. Najbardziej jednak artystce odpowiada malarstwo techniką olejną. Jest samoukiem i kopistką. Maluje obrazy naturalistyczne o różnej tematyce: pejzaże, martwą naturę, a ostatnio pasjonuje ją malarstwo marynistyczne.


Zdjęcie artysty

Karpiński Jacek malarstwo, grafika fraktalna, fotografia

Jest zawodowym plastykiem – specjalności projektowej (wzornictwo przemysłowe), jednak od około dwudziestu lat nie uprawia swojego zawodu. 1963-69: studia na ASP w Warszawie; dyplom w specjalności wzornictwa przemysłowego.


Zdjęcie artysty

Kolberg Alicja hafciarstwo

Jest nauczycielką nauczania zintegrowanego. Haftem zajmuje się amatorsko od wielu lat. Tworzy obrazy malowane igłą, kolorowe i w sepii. Posługuje się głównie haftem krzyżykowym. Od dwóch lat jest instruktorem kółka hafciarskiego w MOKSiRze w Redzie. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą.


Janina Koniuszy

Koniuszy Janina malarstwo

Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego – Wydział historii. Jej pasją od wielu lat jest malarstwo. Ulubionym tematem jest marynistyka. Istotną część portfolio stanowią „portrety” kwiatowe wykonane techniką olejną i akwarelą.

Obecnie jej wielką fascynacją stały się wizualizacje pięknego i tajemniczego w swym bezmiarze kosmosu.
Interesuje się także historią i historią sztuki.


Zdjęcie artysty

Kozłowska-Woźniak Agnieszka malarstwo

Od 15 lat mieszka w Redzie. Pochodzi z Warszawy. Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistyczno – Pedagogicznej w Łowiczu, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Edukacja Artystyczna) i Studium Nauczycielskiego w Warszawie. W latach szkolnych fascynowała ją sztuka współczesna. Była częstym bywalcem warszawskiej Zachęty.


Zdjęcie artysty

Kurek Elżbieta decoupage, szydełko, kukiełki

Mieszkanka Wejherowa. Nie lubi bezczynności, dlatego zawsze coś tworzy w wolnej chwili. Jej pasją są: decoupage, koronka szydełkowa, szycie i pomoc innym. Decoupage – umożliwia jej ozdobienie przedmiotów codziennego użytku w niebanalny sposób. Dzięki jej pracy nabierają nowego, barwnego i dekoracyjnego charakteru.


Zdjęcie artysty

Magulska Zofia tkanina artystyczna

Uprawia tkaninę artystyczną. Swój warsztat zawdzięcza znakomitej kadrze profesorskiej uczącej w Szkole Tkactwa Artystycznego w Zakopanem. Od wielu lat jest instruktorem kursów tkactwa dla dzieci i dorosłych. Wyszkoliła już wielu pasjonatów tej dziedziny sztuki. Jej tkaniny wykonane z naturalnych włókien i wełen w piękny sposób komponują się w każdym wnętrzu.


Zdjęcie artysty

Majkowski Adam fotografia

Pasjonuje go fotografia portretowa. Uczucia, ulotność chwili i opis człowieka przez pryzmat aparatu fotograficznego. Przygodę z fotografią rozpoczął jako nastolatek od aparatu analogowego Smiena 8m. Ten „zabawkowy” jak na ówczesne czasy aparat, mocno go zainteresował. Następstwem połknięcia „bakcyla fotografii” były poszukiwania bardziej kreatywnego sprzętu. Takim okazał się Zenith 12xp i przygoda z wywoływaniem swoich zdjęć w fotograficznej ciemni.


Zdjęcie artysty

Markowska Dorota malarstwo

Pochodzi z Łodzi. Twierdzi, że w ramach logiki 11 lat temu przywiało ją nad morze i tu czasem maluje. Od 4 lat mieszka w Redzie.


Zdjęcie artysty

Mroczek Joanna fotografia

Mieszkanka Rumi. Studentka fototechniki w Gdańsku. Z aparatem nie rozstaje się od 2010r., kiedy to zaczęła uwieczniad na zdjęciach podróże, które uwielbia. Obecnie interesuje się fotografią architektury oraz portretu. Jest pełna pomysłów i ambicji fotograficznych. Głównie pracuje w ciemni cyfrowej, lecz fotografia tradycyjna nie jest jej obca. Dąży do nadania każdemu zdjęciu niepowtarzalnego klimatu.


Aleksandra Osiczko

Osiczko Aleksandra malarstwo, ikony

Urodziła się w Rumi. Wychowała się wśród lasów i pięknej przyrody ziemi kaszubskiej. Z wykształcenia – inżynier zootechnik. Swoje miejsce na ziemi znalazła w Koleczkowie, gdzie mieszka już ponad 30 lat. Malarstwo to jej hobby. Maluje farbami olejnymi, akrylowymi i suchą pastelą. Swoje umiejętności doskonali na warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie „Kunszt” w Redzie oraz na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Wejherowie. Od 2015 roku pisze ikony.


Zdjęcie artysty

Pałasz Zygmunt malarstwo, fotografia

Urodził się w Rumi w 1948r. Z zawodu i z zamiłowania jest elektronikiem. Jego pasje to fotografia, szczególnie reportażowa – dokument zapisany w czasie oraz malarstwo różnego rodzaju farbami, pastelami, rysunek ołówkiem i tuszem. Jego motto to: „Trzeba iść – więc iść trzeba nam do nieba lub piekła bram.”


Zdjęcie artysty

Parcelewska Wanda malarstwo

Mieszkanka Ziemi Puckiej. Malarstwo jest dla niej nieodłączną częścią każdego dnia, radością, spełnieniem. Maluje farbami olejnymi i akwarelą, najchętniej kwiaty i pejzaże. Doskonaląc swój warsztat, szuka nowych możliwości artystycznego wyrazu.


Zdjęcie artysty

Pawelczyk Mieczysława fotografia, malarstwo

Z zawodu jest fotografem z ponad 25 letnim stażem. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni. Fotografia to jej wielka pasja. Zajmuje się również malarstwem. Dziś fotografuje dla własnej przyjemności. Poszukuje nowych form w fotografii, nowych technik artystycznych. Uważa, że zdjęcie (kadr) powinien być w swej kompozycji czytelny nie przeładowany.


Zdjęcie artysty

Rost Aleksandra fotografia, malarstwo

Rysunek i malowanie to jej wielka pasja. Najchętniej czasem zaszyłaby się na długo w swym warsztacie, aby prawie do cna oddać się malarstwu. Interesuje się wszystkim, co związane jest ze sztuką, jej historią i twórczością człowieka. Interesuje ją grafika, rzeźba, fotografia i grafika komputerowa. Prowadzi stronę internetową Stowarzyszenia „Kunszt”.


Zdjęcie artysty

Stępniarek Wiesława malarstwo

Jest mieszkanka Redy. Od 1997 roku spełnia swoje marzenia z dzieciństwa malując obrazy techniką olejną. Jest samoukiem i kopistą. Maluje naturalistyczne obrazy o różnorodnej tematyce, począwszy od pejzaży poprzez martwe natury i kwiaty na portretach skończywszy.


Zdjęcie artysty

Sykucka Alicja haft, frywolitki, decoupage

Początkowo było to szydełkowanie, robótki na drutach i haft płaski. Później doszła umiejętność szycia na maszynie i haft krzyżykowy. Na koniec prawie jednocześnie zaczęła uczyć się haftu norweskiego zwanego hardangerem, decoupage i koronki czółenkowej czyli frywolitki.


Aleksandra_Szwarc

Szwarc Aleksandra malarstwo

Z wykształcenia jest historykiem sztuki. Studiowała na UKSW w Warszawie. Poprzednio ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, witrażowym, pisaniem ikon i rękodziełem artystycznym. Interesuje się historią, historią sztuki, plastyką, wystrojem i dekoracją wnętrz.


Zdjęcie artysty

Śniatecka Brygida malarstwo

Uprawia malarstwo sztalugowe i akwarelę. Szczególnie upodobała sobie kwiaty i krajobrazy. Jest członkinią kilku klubów i stowarzyszeń twórczych. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Stale się rozwija eksperymentując i poszukując nowych środków wypowiedzi.


Zdjęcie artysty

Śniatecki Wojciech fotografia

Przygodę z fotografią zaczął 15 lat temu, kiedy zakupił pierwszy aparat cyfrowy. Szczególnie zainteresowała go makro fotografia: owady, kwiaty, ale też astrofotografia. Sukcesywnie podnosi swe kwalifikacje. Ukończył kurs Profesjonalnej fotografii. Uczestniczy w wystawach, również indywidualnie. Jego zdjęcia oglądać można m.in. w albumie „Reda w fotografii”.


Zdjęcie artysty

Tkaczyk Włodzimierz fotografia

Urodził się w Sopocie i mieszkał w Trójmieście, od 20 lat w Redzie. Fotografia towarzyszy mu od szkoły podstawowej. Jego pierwszy aparat fotograficzny to Druh, potem Smiena8 Zenit, aż do dzisiejszego cyfrowego Sony. Najchętniej fotografuje pejzaże, architekturę i zabytki. Ważne miejsce w jego twórczości zajmuje m.in. Pomorze. Ceni sobie fotografie bez dodatkowej ingerencji (obróbek).


Zdjęcie artysty

Trzcińska Melania biżuteria

Mieszkanka Redy. Od zawsze fascynowały ją błyszczące koraliki. Biżuteria, którą tworzy to fantastyczny sposób na spędzenie wolnego czasu, rozładowanie stresu i negatywnych emocji, a dodatkowo daje jej poczucie, że jest autorką rzeczy niepowtarzalnych, które powstają dzięki wyobraźni i determinacji.


Zdjęcie artysty

Urbaniak Alicja malarstwo

Mieszkanka Redy. Tworzy od 2006 roku. Jej ulubioną techniką jest tkanina artystyczna wykonywana techniką dywanową. Uczy się również tkania gobelinów i kilimów. W malarstwie olejnym posługuje się fotografią, jako źródłem inspiracji. Kopiuje realia z dostępnych zdjęć i reprodukcji. Uprawia malarstwo sztalugowe. Przez wiele lat pracowała w pracowni architektonicznej i reklamy.


Zdjęcie artysty

Wocial Honorata malarstwo

Z wykształcenia bibliofil, nauczyciel sztuki, arteterapeuta. Uprawia malarstwo akrylowe, olejne oraz akwarelę. Interesuje się sztuką użytkową, kaligrafią, sztuką ludową i projektowaniem odzieży.


Zdjęcie artysty

Zawal – Brzezińska Beata grafika, malarstwo, reklama

Studiowała w PWSSP, obecnie ASP – Gdańsk na wydziale malarstwa. Dyplom uzyskała w pracowni profesora Kazimierza Ostrowskiego w 1986 roku. Zajmuje się grafiką, malarstwem, reklamą, a także projektowaniem wnętrz. Jest prezesem Stowarzyszenia „Kunszt” i autorką nazwy „Redzkie impresje” – cyklicznej zbiorowej wystawy prac artystów Kunsztu.