Baner Stowarzyszenia Kunszt

Warsztaty rękodzieła 2011

15 września 2011

Własnoręcznie wykonane rzeczy, których zrobienie wymaga nie tylko „anielskiej cierpliwości” ale i zdolności manualnych – stają się znowu modne! Nasze prababki i babki potrafiły wyczarować szydełkiem, igłą lub na drutach misterne rzeczy- nie tylko eleganckie stroje ale i ozdobne serwetki, obrusy lub wełniane skarpety. Dzisiejsze stringi  pewnie wydziergałyby również…bo przecież z pantalonami całkiem nieźle sobie radziły……

CHCEMY OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA DAWNE UMIEJĘTNOŚCI

Nowy cykl zajęć kulturalno- profilaktycznych realizowany przez Stowarzyszenie ” Kunszt” przy wsparciu finansowym UM Reda.
We wrześniu br. we wszystkich redzkich szkołach podstawowych i gimnazjach rozpoczną się pokazy i prezentacje zapomnianych „babcinych” umiejętności:

-wyszywania
-tkania
-robienia na drutach
-szydełkowania
-tworzenia koronek


Młodzież będzie mogła sama spróbować zrobić własnoręcznie np. wełniany szalik czy szydełkową serwetkę.

Od października 2011 do grudnia 2011r. – co tydzień przez 3 godziny ( środa 17:00 – 20:00) wszyscy chętni mogą wspólnie wyszywać, tkać, szydełkować, haftować, robić na drutach lub wykonać frywolitkę. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Stowarzyszenia „Kunszt” w ZS 1 przy ul. Łąkowej w Redzie.
Potrzebne materiały zapewniają dzieciom i młodzieży organizatorzy. Dorosłych zapraszamy z własnym sprzętem!

Mamy nadzieję na wspaniałą integrację w miłym, wielopokoleniowym towarzystwie. Liczymy też na „zarażenie” młodzieży pasją tworzenia własnoręcznie pięknych rzeczy w różnych technikach rękodzielniczych.