Baner Stowarzyszenia Kunszt

VI REDZKIE IMPRESJE 2010 – wernisaż i wystawa

26 października 2010

VI Redzkie Impresje „Miłość, wolność, Rock and roll”

VI cykliczna wystawa Stowarzyszenia Kunszt zgromadziła liczne rzesze wielbicieli sztuki. Tegoroczna jest kolejną rekordową wystawą, na której pokazano dorobek aż 44 artystów i ich prace powstałe w trakcie minionego roku. Ponadto zostały zaprezentowane 2 wystawy powarsztatowe – zajęć prowadzonych przez Stowarzyszenie: „Architektura Małego Trójmiasta Kaszubskiego” oraz „Pomóż zobaczyć świat” – poplenerowa wystawa fotografii dzieci ze Szkoły Specjalnej nr 5 w Sopocie. Gościnie pokazała również swoje fotografie młodzież z Gdyńskiej Szkoły Społecznej.

Po raz pierwszy odwiedzający mogli zobaczyć w Redzie nowe techniki plastyczne jak ceramikę, wiklinę papierową, rzeźby z masy solnej i anioły.

Już po raz drugi podczas wernisażu artyści występowali ubrani niekonwencjonalnie. Przebrani w stroje z epoki hippisów i „dzieci kwiatów” pokazali, że oprócz tworzenia potrafią się także dobrze bawić.

W atmosferę z tamtych lat wprowadził wszystkich Piotr Pobłocki z Wejherowa, który grał przeboje Beatlesów i hity z lat 70 – tych. Atmosferę uzupełniała roślinność z Gospodarstwa szkółkarsko – Ogrodniczego Róży Melcer. Zaproszeni goście mogli również stać się właścicielami dzieła sztuki lub fotografii, które można było wylosować podczas wernisażu.

Uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy z rąk Starosty Powiatu Wejherowskiego Józefa Reszke i Burmistrza Redy Krzysztofa Krzemińskiego. Burmistrz i Starosta życzyli wszystkim artystom jeszcze wielu tak udanych wystaw. Byli pod dużym wrażeniem prac i klimatu wystawy.

Zaproszeni goście i odwiedzający wystawę bardzo żałowali, że taka duża i ciekawa wystawa, która jest dużym wydarzeniem kulturalnym w Redzie trwa tylko 3 dni. Beata Zawal -Brzezińska


Redzkie Impresje 2010

,,VI Redzkie Impresje,,

,,Miłość, wolność i rock and roll”

to dopiero będzie szoł.

Szarość życia nas otacza,

bo na co dzień tylko praca.

Tutaj działa twórców czar

i radości jest bez miar.

Już następny minął rok,

zrobiliście duży krok.

Chętnie zawsze tu przychodzę

Serce swoje tu odmłodzę.

Szkoda tylko ,że raz w roku

ujrzeć można Was w tym lokum.

Może warto zrobić coś

by oglądać Was przez rok ? !

P. S.

Hasła zawsze trafne macie

w zaproszenia je wplatacie

i nas wszystkich przyciągacie !!!

Z poważaniem :

Lucyna Kozioł

Reda, 22 października 2010r.


Redzkie Impresje 2010 – wernisaż 22 października 2010
Autorami zdjeć są Aleksandra Rost, Iwona Kocińska, Iwona Miklewska-Szczygieł,
Michał Kaczmarek, Stanisław Frank i Wanda Parcelewska

Redzkie Impresje 2010 – wystawa 22-25 października 2010
Autorami zdjeć są Aleksandra Rost, Iwona Kocińska i Stanisław Frank