Baner Stowarzyszenia Kunszt

Nagroda za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury dla STOWARZYSZENIA KUNSZT I BRYGIDY ŚNIATECKIEJ

25 czerwca 2018

Podczas Dni Redy 15.06.2018r. na uroczystej sesji Rady Miasta Burmistrz i Przewodniczący Rady Miasta wręczyli nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, które otrzymali Brygida Śniatecka oraz Stowarzyszenie Twórców Sztuki i Rękodzieła Artystycznego KUNSZT.

Nagrodę taką Stowarzyszenie otrzymało już po raz drugi. Po raz pierwszy jednak została ona wręczona na uroczystej sesji Rady Miasta. Z rąk Przewodniczącego RM i Burmistrza odebrała ją Prezes Stowarzyszenia Beata Zawal – Brzezińska., która w imieniu artystów podziękowała za to wyróżnienie oraz za wsparcie samorządu dla działań organizacji.
Sesji towarzyszyła retrospektywna wystawa prac Brygidy Śniateckiej – członkini naszego stowarzyszenia z okazji jej jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej.

Podczas uroczystości przedstawiciele niemieckiego miasta partnerskiego Waldbronn – reprezentowanego przez burmistrza Franza Masino z małżonką oraz Daniela Vinz z Towarzystwa Przyjaciół Reda – Waldbronn wręczyli na sesji zaproszenie dla Stowarzyszenia Kunszt na Dni Waldbronn i zaprosili artystów do pokazania wystawy prac w tamtejszym domu kultury – Kulturtreff.

Tegoroczna sesja zostanie przez nas szczególnie zapamiętana ze względu na te wszystkie miłe dla nas okoliczności. Cieszymy się z tego wyróżnienia, a naszej koleżance Brygidzie życzymy dalszych sukcesów.

B.Zawal – Brzezińska

fot. Michał Kaczmarek