Baner Stowarzyszenia Kunszt

X REDZKIE IMPRESJE 2014 – wernisaż i wystawa

3 listopada 2014

X REDZKIE IMPRESJE

„X Redzkie Impresje” Stowarzyszenia Kunszt odbywały się w Redzie w dniach od 24 – 27 października 2014r. W wystawie brało udział 35 artystów oraz 4 zaproszonych gości. Artyści zaprezentowali malarstwo, fotografię, biżuterię i rękodzieło artystyczne. Wystawa zbiegła się także z 10 rocznicą założenia Stowarzyszenia. Urodziny stały się przyczyną do świętowania pierwszego małego jubileuszu artystycznego.

Wśród znamienitych gości przybyłych na wystawę znaleźli się Poseł na sejm RP Jerzy Budnik, starosta Powiatu Wejherowskiego -Józef Reszka, burmistrz Redy – Krzysztof Krzemiński, przewodniczący Rady Miasta- Kazimierz Okrój, wiceburmistrz Redy -Teresa Kania, sekretarz miasta -Hanna Janiak, członek Zarządu Powiatu – Gabriela Lisius, radna powiatu Genowefa Małyszko, dyrektorzy redzkich placówek oświatowo- wychowawczych ZS2 – Jan Skrobul, ZS1 – Marek Kamiński, przedszkola „Przy Parku” – Regina Klein, „Akademii Pana Kleksa” – Lidia Żak, dyrektor MDK – Tomasz Wiśniewski, dyrektor Biblioteki Miejskiej Bożena Natzke, prezesi stowarzyszeń artystycznych oraz radni powiatu i miasta Redy.

Wernisaż rozpoczął się salwą armatnią w wykonaniu Chorągwi Jakuba Wejhera i zacną przemową na cześć Stowarzyszenia, co wprowadziło wszystkich w podniosłą atmosferę tego święta sztuki. W trakcie wernisażu na ręce Pani Prezes Starosta Józef Reszka złożył list gratulacyjny, a przewodniczący RM Kazimierz Okrój razem z burmistrzem Krzysztofem Krzemińskim wręczyli podziękowanie za 10 lat istnienia Stowarzyszenia. W jesienny nastrój wprowadził wszystkich jazzowy zespół Brandt – Set. Po pewnych zabawnych perturbacjach udało się zapalić świeczkę na urodzinowym torcie.

W br. sala eksperymentów plastycznych z kuchnią pełną niespodzianek pokazywała stołówkę z lat 70 oraz garkuchnię z aluminiowymi garnkami z czasów PRl-u. Świetnie w tę atmosferę wpisywały się assamblage Jacka Karpińskiego i Iwony Kocińskiej oraz liczne przedmioty ozdobione techniką decoupage Anny Frańczak. Rower sekcji rękodzieła z pajęczynami na kołach wzbudzał niemałe zainteresowanie. Prace zgromadzone na tegorocznej wystawie, w ocenie zwiedzających były ciekawsze i stały na wyższym poziomie niż w latach ubiegłych.

Uczestnicy wernisażu mogli napisać życzenia dla Kunsztu, a wśród tych, którzy je napisali zostały rozlosowane nagrody niespodzianki. Jak co roku salę wystawienniczą udekorowała pani Róża Melcer za pomocą dekoracji roślinnej oraz dyń i tykw różnego kształtu.

Otwarcie wystawy połączone było ze zbiórką pieniędzy dla Rafała – chorego kolegi ze Stowarzyszenia. Podczas imprezy udało się zebrać 1108,20 zł. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za pomoc.

Z okazji 10 – lecia składamy także serdeczne podziękowania naszym mecenasom za sponsorowanie wystaw Stowarzyszenia Kunszt i wspieranie artystów w propagowaniu ich dorobku. Mieszkańcom i miłośnikom sztuki dziękujemy za liczną obecność na naszych wernisażach i wystawach.

Prezes Stowarzyszenia Beata Zawal -Brzezińska