Baner Stowarzyszenia Kunszt

Wystawa Fotografii Stylizowanych

12 września 2017

9 września 2017r. w Parku przy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie, po raz pierwszy w Małym Trójmieście Kaszubskim, została otwarta plenerowa Wystawa Fotografii Stylizowanych.

Uroczystość otwarta przez Dyrektora Muzeum Pana Tomasz Fopke, uświetniona została obecnością stałego członka Zarządu Starostwa Powiatowego w Wejherowie – Jacka Thiela, Burmistrza Miasta Redy – Krzysztofa Krzemińskiego wraz z małżonką oraz Prezes Stowarzyszenia „Kunszt” – Beatę Zawal – Brzezińską.
 
Po wręczeniu dyplomów i występie Krzysztofa Krefta z chórkiem, przy poczęstunku, goście w przemiłym otoczeniu Parku, mogli oglądać piękne,  klimatyczne zdjęcia, które są podsumowaniem pracy zbiorowej.
 
29 prezentowanych wielkoformatowych fotografii powstało przy współpracy Stowarzyszenia Twórców Sztuki i Rękodzieła Artystycznego ” Kunszt” z Redy oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie. Zdjęcia są efektem pracy 12 uczestników Warsztatów Fotografii Stylizowanej Stowarzyszenia, które wykonywane były w pomieszczeniach Muzeum oraz przyległym parku.
 

 
Organizacją warsztatów i stylizacją modelek zajęła się Joanna Mroczek przy pomocy Aleksandry Rost i Adama Majkowskiego. Długie godziny na planach zdjęciowych i podczas zajęć z obróbki obrazu cyfrowego dały efekt nietuzinkowych, skrupulatnie wybranych zdjęć, które przenoszą nas na chwilę w świat dawnych epok.
 
Wystawę w Parku będzie można oglądać do 8 października 2017r.
 
Sponsorami warsztatów i wystawy są: Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Urząd Miasta w Redzie, Fotografia Artystyczna – FotoSrebro.
 
Joanna Mroczek
 
Autorami fotorelacji z wydarzenia są: Małgorzata Łukasiewicz,  Michał Drelichowski,  Adam Majkowski i Aleksandra Rost.