Baner Stowarzyszenia Kunszt

Wernisaż wystawy „Kobieta w obiektywie” w Fabryce Kultury

18 maja 2015

8 maja w Fabryce Kultury w Redzie odbył się wernisaż wystawy fotografii „Kobieta w obiektywie”. Jak sama nazwa wskazuje tematyką zdjęć są oblicza kobiet w różnym wieku i różnych sytuacjach życiowych. Obok portretów i zdjęć pozowanych twórcy zaprezentowali również serię zdjęć reportażowych. Ośmiu autorów: Joanna Mroczek, Aleksandra Rost, Adam Majkowski, Aleksandra Szwarc, Michał Drelichowski, Wojciech Śniatecki, Włodzimierz Tkaczyk i Mieczysława Pawelczyk zaprezentowało swoje prace w jednakowych formatach, co oprócz stylistyki czarno-białej dodatkowo ujednoliciło wystawę. Całość idealnie wpisała się w idustrialny charakter Fabryki.

Wystawę uroczyście otworzył Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Tomasz Wiśniewski  oraz Prezes Stowarzyszenia Kunszt Beata Zawal-Brzezińska.

Sam wernisaż był okazją do niecodziennego spotkania się z wszystkimi twórcami, których prace zdobią obecnie ściany Fabryki Kultury. Otwarcie wystawy uświetniły wzajemne podziękowania zarówno ze strony Miejskiego Domu Kultury jak i Stowarzyszenia Kunszt.

Już w mniej uroczystej scenerii wystawę będzie można oglądać aż do 22 maja w dużej sali Fabryki Kultury, następnie wystawa zostanie przeniesiona do Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie i pozostanie tam do końca maja. Serdecznie Zapraszamy!