Baner Stowarzyszenia Kunszt

XII REDZKIE IMPRESJE 2016 – wernisaż

25 października 2016

Wernisaż XII Redzkich Impresji odbywający się w dn. 21 października 2016r. zgromadził bardzo wielu miłośników sztuki chcących obejrzeć prace artystów Kunsztu powstałe w trakcie minionego roku. W wystawie wzięło udział 43 artystów i uczestników warsztatów prowadzonych przez Stowarzyszenie: „Ikona, dzieło tradycji, modlitwy i medytacji” oraz zajęć rysunkowych.
Na wystawie pokazano malarstwo, rysunek, ikony, biżuterię, haft koralikowy, haft krzyżykowy, fotografię, rzeźbę z powertexu i decoupage.

Tematyka morska jest często podejmowana przez artystów i jest im bliska, stąd większość dzieł wystawy nawiązuje do tego tematu, legend morskich, rejsów, rybołówstwa lub życia portu, czy mariny. Pojawiły się też rafy koralowe, fauna i flora egzotycznych mórz. Osoby poszukujące gadżetów marynistycznych mogły znaleźć tu dzwonki, szkatułki, koła ratunkowe, muszle, poduszki i inne detale wystroju wnętrz związane z morzem.

Goście przybyli na otwarcie zaśpiewali wspólnie z zespołem Fucus najbardziej znane szanty i rozkołysali się w rytmie marynarskich pieśni. Drugą atrakcją wieczoru była Justyna Miąc, która pokazała styl tańca Hula i udowodniła, że można, bez względu na wiek i płeć okazywać radość z obcowania z naturą za pomocą nieskrępowanego, lecz subtelnego tańca.
Uczestnicy wzięli udział w losowaniu prac, rozlosowano także 4 bilety na indywidualne, profesjonalne sesje zdjęciowe.
Na wernisażu pojawiło się wielu znakomitych gości m.in. wicestarosta wejherowski Witold Reclaf, stały członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Jacek Thiel, Wojciech Rybakowski, radni powiatu wejherowskiego, wice wójt Gminy Wejherowo Maciej Milewski, przedstawiciel Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Agnieszka Czerska. Nie zabrakło także jak co roku władz Redy z burmistrzem Krzysztofem Krzemińskim, wiceburmistrz Haliną Grzeszczuk i sekretarzem miasta Hanną Janiak. Wśród radnych znaleźli się Karolina Bochan, Andrzej Byczkowski. Odnotowano także obecność dyrektorów redzkich placówek oświatowo – wychowawczych m.in. dyrektora Niepublicznego Przedszkola „Przy Parku” Reginę Klein, dyrektora „Fabryki Kultury” Tomasza Wiśniewskiego, dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej Bożenę Naczk i wielu innych.
Jak co roku odwiedzili nas członkowie Stowarzyszeń artystycznych z Wejherowa – Klubu Plastyka, z Luzina – Pro Bono oraz z Redy Wiesław Horak. Twoja Telewizja Morska utrwaliła wernisaż, którego przebieg w najbliższych dniach będzie można obejrzeć na kanale TTM.
Mecenasem tegorocznej wystawy był Urząd Miasta w Redzie, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Różane Centrum Róży Melcer oraz „Fabryka Kultury”, którzy otrzymali podziękowania za pomoc w realizacji wystawy z rąk prezesa Stowarzyszenia Kunszt Beaty Zawal – Brzezińskiej.
Wystawa odbywała się w terminie 21-24 października w ZS1 , jednak część prac obejrzeć będzie można w Fabryce Kultury w Redzie w terminie od 12- 30 listopada 2016r.

Stowarzyszenie Kunszt składa serdeczne podziękowania wszystkim gościom odwiedzającym wystawę i zaprasza na kolejne już XIII Redzkie Impresje w 2017 roku.
B.Zawal – Brzezińska