Baner Stowarzyszenia Kunszt

Warsztaty „OD SZKICU DO DZIEŁA SZTUKI”

14 grudnia 2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOd listopada do grudnia odbywały się WARSZTATY RYSUNKOWE dla osób z miasta Redy pragnących pogłębić swoje umiejętności. Organizatorem było Stowarzyszenie Kunszt, a mecenasem Urząd Miasta w Redzie.

Na zajęcia przychodziły osoby chcące w krótkim czasie opanować podstawy rysunku i udoskonalić posługiwanie się narzędziem takim jak ołówek, węgiel czy sepia. Uczestnicy starali się oddać za pomocą waloru narzędzia, światłocień, kształty przedmiotów i klimat martwej natury. Martwa natura ustawiona przez prowadzącą złożona była głównie z przedmiotów codziennego użytku oraz owoców i warzyw ułożonych w artystycznym porządku.

Warsztaty z ramienia Stowarzyszenia Kunszt prowadziła Bogdana Gołojuch. Kursanci na zajęciach, pogłębiali swą wiedzę teoretyczną i praktyczną z rysunku przyjmując zalecenia prowadzącej. Uczestniczyli również w wielu rozmowach o malarstwie i sztuce.

Na zajęciach powstało sporo ciekawych szkiców i rysunków. Studia martwej natury powstałe na zajęciach będą prezentowane na wystawie rysunku w Miejskiej Bibliotece Publicznej – wernisaż już 29 stycznia 2016r. (piątek) o godz. 17.00.

Wszystkich mieszkańców Redy serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac i wystawy.

B.Zawal – Brzezińska