Baner Stowarzyszenia Kunszt

VIII Redzkie Impresje w Stoczni Kultury – Gdynia

11 listopada 2012

8 listopada 2012r.  w Gdyni w Stoczni Kultury w Dyskusyjnym Klubie Filmowym odbył się drugi wernisaż VIII Redzkich Impresji Stowarzyszenia Kunszt. Na wystawie zaprezentowano prace 14 artystów malarzy i fotografików – obrazy olejne, akwarele, pastele oraz fotografie. Prace pokazane na wystawie stanowiły niewielką część z wystawionych wcześniej podczas wernisażu w Redzie. Wyjątkowy klimat tego miejsca zachęcił artystów do pokazania się właśnie tutaj. Artystów i zaproszonych gości powitał dyrektor Gdyńskiego Centrum Kultury Jarosław Wojciechowski, a uroczystego otwarcia dokonał Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński oraz Prezes Stowarzyszenia Kunszt Beata Zawal-Brzezińska. Na co dzień współpracujący ze sobą w ramach inicjatywy metropolitalnej „NORDA” Prezydent Gdyni i Burmistrz Redy zgodnie potwierdzili wolę kontynuacji prezentacji redzkiej sztuki w Gdyni w latach kolejnych i rozpoczęcia współpracy obu miast na polu kultury. Wzajemna wymiana dokonań może okazać się znakomitą inspiracją dla mieszkańców obu miast.

Prezydent Szczurek wyraził nadzieję, że zawsze po Redzkich Impresjach wystawa zostanie pokazana w Gdyni. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także wiceburmistrz Redy Teresa Kania, sekretarz Janusz Molak i gdyński bard Jerzy Edward Stachura.

Ekspozycji towarzyszył kaszubski zespół „Redzanie”, który wystąpił z koncertem utworów w języku kaszubskim. Wernisaż ten był dla Stowarzyszenia szczególnym wieczorem pierwszą wystawą poza Redą i nadzieją na początek wymiany artystycznych dokonań w latach przyszłych.

Wystawa Stowarzyszenia Kunszt w Stoczni Kultury Gdynia ul.Waszyngtona 1 potrwa miesiąc, a odwiedzający mogą oglądać prace artystów do 8 grudnia 2012r.

 

Wystawiający:

 1. ADAMCZYK WANDA – malarstwo
 2. BERGMAN RAFAŁ – malarstwo
 3. DRELICHOWSKI MICHAŁ – fotografia
 4. KOZŁOWSKA-WOŹNIAK AGNIESZKA – malarstwo
 5. LISIECKA EWA – akwarela
 6. MAJKOWSKI ADAM – fotografia
 7. MROCZEK JOANNA – fotografia
 8. PAŁASZ ZYGMUNT – malarstwo , fotografia
 9. PARCELEWSKA WANDA – malarstwo
 10. PAWELCZYK MIECZYSŁAWA – fotografia
 11. ROST ALEKSANDRA – fotografia
 12. ŚNIATECKA BRYGIDA – malarstwo
 13. TKACZYK WŁODZIMIERZ- fotografia
 14. ZAWAL – BRZEZIŃSKA BEATA – malarstwo