Baner Stowarzyszenia Kunszt

VII REDZKIE IMPRESJE 2011 – wernisaż i wystawa

26 października 2011

Tłoczno i ciekawie. Największa wystawa sztuki w powiecie już za nami. Odbywała się ona w dniach od 21- 24 października 2011r. w ZS nr 1 w Redzie. W tym roku została rozbudowana o jeszcze jedną salę wystawienniczą.

Na odrębnej sali znalazła się wystawa fotograficzna Architektura Sakralna Małego Trójmiasta Kaszubskiego oraz obraz o powierzchni 5m2 „”Czerwone i czarne”” stanowiący kwintesencję akcji happeningowej wspólnego malowania na żywo artystów i uczestników wernisażu. Tłumy koneserów sztuki i zwykłych ludzi uczestniczyły w uroczystym otwarciu wystawy, zauważając nowe ciekawe tendencje w twórczości redzkich plastyków. Łącznie wystawiało 45 artystów, którzy reprezentowali wszystkie dziedziny sztuki i rękodzieła artystycznego.

Wiceburmistrz Redy p.Teresa Kania i dyr. MOKSiR p. Jerzy Conradi wręczyli róże wszystkim twórcom wystawiającym swoje dzieła. To pierwszy raz, kiedy każdy z artystów został uhonorowany symbolicznym kwiatem.

Tego dnia można było także obejrzeć na żywo pokazy tańca „”Flamenco”” i nauczyć się jego podstawowych gestów i kroków.

Po otwarciu, jeszcze długo w kuluarach rozmawiano o sztuce i o braku odpowiedniego miejsca wystawienniczego, w którym wystawa mogłaby dłużej funkcjonować niż 3 dni. Niewątpliwie mogłoby obejrzeć ją więcej osób zainteresowanych sztuką, również spoza Redy.

Ta największa w powiecie wystawa stała się źródłem inspiracji dla wielu działaczy skupionych w kołach i klubach plastyków MTK.

Członkowie Stowarzyszenia Kunszt już pracują nad nowymi zaskakującymi pomysłami, aby w przyszłym roku jeszcze lepiej zademonstrować własny potencjał i pokazać coraz lepsze, niebanalne prace.

B.Zawal – Brzezińska

Fotorelacja: Adam Majkowski i Michał Kaczmarek