Baner Stowarzyszenia Kunszt

XVI REDZKIE IMPRESJE 2020 – zapraszamy

14 września 2020

PIERWSZA WYSTAWA PLENEROWA W REDZIE

Artyści Stowarzyszenia Twórców Sztuki i Rękodzieła Artystycznego Kunszt zapraszają mieszkańców Redy i powiatu wejherowskiego na pierwszą wystawę plenerową w mieście. Wernisaż wystawy odbędzie się 26 września 2020 roku o godz. 17:00 na placu przed Szkołą Podstawową nr 4, Reda, ul. Łąkowa 36/38.

W związku z epidemią koronawirusa, „XVI Redzkie Impresje” nie odbędą się, jak dawniej, w pomieszczeniach zamkniętych szkoły, lecz zostaną wyeksponowane w formie fotografii na odremontowanym placu przed Szkołą Podstawową nr 4.

Aby móc cieszyć się sztuką na wolnym powietrzu, przy lepszej pogodzie, przesunięto termin otwarcia wystawy na miesiąc wrzesień. Prace będą dostępne szerszej publiczności, gdyż będzie można je oglądać przez pełen miesiąc, czyli do dnia 26 października 2020 r.

Motywem przewodnim „XVI Redzkich Impresji” jest ekologia, a konkretnie hasło: „Klimat, Natura, Forma”. Członkowie stowarzyszenia zaprezentują 29 wielkoformatowych reprodukcji swoich prac wykonanych w takich technikach jak: malarstwo, haft krzyżykowy, kaligrafia, biżuteria koralikowa, fotografia i wiele innych.

Wszystkich mieszkańców miasta i powiatu serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac naszych artystów w bezpiecznych i higienicznych warunkach. W czasie otwarcia zalecane jest posiadanie własnych maseczek i rękawiczek. Wernisaż odbędzie się zgodnie z wytycznymi sanitarnymi, a organizator zapewni środki dezynfekcyjne podczas otwarcia wystawy.

Mecenasami wystawy są Urząd Miasta w Redzie, Starostwo Powiatowe w Wejherowie i Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie.

B. Zawal – Brzezińska