Baner Stowarzyszenia Kunszt

IV REDZKIE IMPRESJE 2008 – wernisaż i wystawa

29 października 2008
Redzkie Impresje sala

W dniach od 24 do 27 października 2008 roku odbyły się IV Redzkie Impresje, tym razem pod tytułem „Barwy, zmysły i nastroje”, co znakomicie wpisało się w jesienny pejzaż. Na wernisaż tłumnie przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele samorządów powiatu wejherowskiego, przyjaciele oraz znajomi artystów Kunsztu.

Nie obyło się bez mowy powitalnej wygłoszonej przez Prezes Kunsztu, wystąpień gości oraz wręczenia kwiatów i upominków. Upominki w postaci wykonanych przez artystów Kunsztu prac, otrzymali sponsorzy i jednocześnie mecenasi tegorocznych Impresji.  Jak co roku, piękną scenografię przygotowała Pani Róża Melcer, która w zeszłym roku została honorową członkinią Kunsztu. Była również lampka wina.

Trzeba bez fałszywej skromności przyznać, że Impresje cieszą się coraz większym powodzeniem i zdobywają rangę salonu towarzyskiego miasta Redy. Warto tu być i się pokazać.

Goście zgodnie przyznali, że tegoroczne Impresje wypadły okazale. Było co zaprezentować i podziwiać. Przygotowanie samej wystawy wymagało wiele wysiłku, a prezentowane prace artystów świadczyły o tym, że wszyscy oni rozwijają się i przedstawiają coraz ciekawsze prace. Były więc barwy, były zmysły i były nastroje.

Podkreślić należy, że zmniejsza się dystans jaki dzieli prace tzw. profesjonalistów i amatorów. Ci pierwsi mają przewagę w zakresie warsztatu. Artyści amatorzy prezentują różny warsztat, ale ich prace są pełne ekspresji, dynamiki, mają duszę. To bardzo dobrze, że wszyscy spotykają się razem na jednej wystawie.  Zapewne każdy skorzysta z takiej konfrontacji..

Można zdradzić, że Kunszt przygotowuje się do piątej, jubileuszowej edycji w roku 2009. Wiesław Horak

 


 

Autorem fotografii jest Wojciech Śniatecki.