Baner Stowarzyszenia Kunszt

Pola Nadziei 2016 – wsparcie Hospicjum

17 marca 2016

W sobotę 12 marca 2016 r. odbyła się akcja „Wielkanocne Jaja” Fundacji Hospicyjnej w Galerii Bałtyckiej. Pracownia W.Art – Wiesławy Stępniarek (KUNSZT) wraz z pomocą Pani Alicji Kolberg (Stowarzyszenie KUNSZT) były opiekunem artystycznym całego wydarzenia. Szczytny cel, wspaniali ludzie, cudowne pomysły artystyczne, niesamowita atmosfera, tak można w skrócie opisać to spotkanie. Fundacja Hospicyjna, Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC oraz Galeria Bałtycka zapraszali na przedświąteczne spotkanie „Wielkanocne Jaja”, w ramach akcji Pola Nadziei 2016.

Fundacja Hospicyjna jest międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy kwitną pierwsze kwiaty  – Hospicjum zbiera fundusze, w zamian za datek wręczając ofiarodawcom jakiś drobiazg: żonkile, pisankę…

Pola Nadziei są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. W 1998 roku Organizacja MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50-lecie. Przygotowując się do obchodów tej uroczystości mając za patronkę Marię Skłodowską Curie postanowiła zapoznać ze swoją pracą jedno z polskich hospicjów.

12 marca  w Gdańsku (Galeria Bałtycka) przez 3 godz. tj. 14:00-17:00 odbyły się warsztaty dekorowania jaj i pisanek. Cenne jaja malowali m.in.: Magda Beneda, Iwona Guzowska, Adam Korol, Maciej Kosycarz, zespół LIPALI, Joanna Kondrat, Piotr Krepeć oraz Sportowcy Trefl Sopot i in. znane i lubiane postacie ze świata sztuki i sportu, pod opieką Pani Wiesławy Stępniak – Pracownia Artystyczna W.Art oraz Pani Alicji Kolberg ze Stowarzyszenia Kunszt.