Baner Stowarzyszenia Kunszt

Plener Mechelinki 14-16 czerwca 2013r.

17 lipca 2013

Zrzeszeni i zaprzyjaźnieni malarze ze Stowarzyszenia Kunszt wybrali się na plener malarski do Mechelinek nad Zatoką Pucką. Mechelinki to zaciszna, niezwykle urokliwa stara wieś kaszubska. Znajduje się tu przystań rybacka z kaszubskimi kutrami rybackimi, mały targ rybny i piaszczysta plaża. W bezpośrednim sąsiedztwie Mechelinek znajduje się rezerwat przyrody „Mechelińskie Łąki”, który łącznie z innymi urokami miejsca stanowi ciekawą inspirację do malowania i fotografowania. Oprócz malarzy ku naszej radości zawitali tu również członkowie sekcji fotograficznej.

Przyjechało 13 osób. Świetna pogoda sprawiła, że fotograficy poszukiwali najlepszego światła nad zatoką o wschodzie słońca, a malarze utrwalali zmienne błękity nieba i wody. Poszukiwali sielskich klimatów dawnej wioski rybackiej. Część zachwyciła się roślinami rezerwatu, a zwłaszcza mikołajkami nadmorskimi bardzo obficie występującymi na  wydmach. Czas minął bardzo szybko, a potem już trzeba było zakupić czekoladki, wypłukać pędzle, wylać rozpuszczalniki i posłuchać letnich opowieści przy grillu.

W poniższej galerii znajdują się prace zarówno te  prawie ukończone, które szybko i solidnie powstawały pod wpływem natchnienia i klimatu, jak i te, które fotografowane były w ciągu dnia, w trakcie pracy, przyłapane jakby na gorącym uczynku, wymagające jednak dłuższej uwagi wśród szumu fal i śpiewu mew. Niektóre z prac już ukończone zobaczymy na pewno na zbliżających się Redzkich Impresjach w październiku. Już dziś zapraszamy.