Baner Stowarzyszenia Kunszt

Plener fotograficzny Szemud 2010

8 czerwca 2010

6 czerwca 2010r. w Szemudzie odbył się jednodniowy plener fotograficzny Stowarzyszenia Kunszt.  Organizatorem pleneru był Wojciech Śniatecki z sekcji fotograficznej. Miejscem docelowym był Ośrodek Lesôki Państwa Eli i Ryszarda Kornackich nad Jeziorem Czarnym w Szemudzie. Lesôki to część Kaszub, leżąca na zachód od Gdyni  i południe od Wejherowa, która prawie w całości wchodzi w obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Okolica nas oczarowała: lesiste wzgórza, błękitniejące jeziora, między nimi, świeże i aromatyczne powietrze, cisza, spokój, niezwykle pozytywna energia.

  1. Pierwszy punkt wycieczki – spacer czerwonym i niebieskim szlakiem przez południową część Uroczyska Rusałki z przewodnikiem. Mogliśmy podziwiać bagienne i torfowe, rozległe, niezwykle piękne uroczyska. Miejscowo występuje tu typowo górska roślinność.
  2. Drugim punktem, który odwiedziliśmy był Klasztor Monaster Najświętszej Dziewicy na Pustyni w Grabowcu. Szlak zielony wiedzie przez las, wzdłuż meandrów Gościciny,  koło dębu Król Lesoków i tuż przy Dolince Świętej Rodziny z krzyżem i źródełkiem o wspaniałej wodzie. Fascynująca sceneria.

Po dwóch niezwykle ciekawych i ekscytujących spacerach z aparatami w rękach, przyszedł czas na odpoczynek. Dzięki gościnności Państwa Kornackich, popołudnie spędziliśmy w zadbanym ogrodzie za domem, z pergolami, altanką, leżakami, huśtawką i hamakiem między brzozami nad romantycznym stawem. Wspólnie rozpalone ognisko ze stołem biesiadnym, melodiami z akordeonu, a tuż obok piramida zdrowia, kamienny krąg mocy, wodospadzik, rozległe trawniki, moc kwiatów na skalnikach…

Dotlenieni, napełnieni pozytywną energią, wróciliśmy autokarem do Redy. Spędziliśmy wspaniały dzień zwiedzając i fotografując urocze zakątki Kaszub.  Aleksandra Rost


Autorami poniższych fotografii są: Aleksandra Rost, Grażyna Richert,
Beata Zawal-Brzezińska, Michał Kaczmarek i Wanda Parcelewska.