Baner Stowarzyszenia Kunszt

Malarstwo moje hobby – warsztaty 2012

9 stycznia 2013

W dniu 5 stycznia 2013r. w Bibliotece Miejskiej w Redzie odbył się uroczysty wernisaż i podsumowanie warsztatów plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych pt.: „Malarstwo moje hobby”.

Stowarzyszenie Kunszt prowadziło zajęcia warsztatowe przez okres prawie jednego roku. Uczestniczyli w nich mieszkańcy Redy i okolicznych miast. Zajęcia prowadziła Bogdana Gołojuch, którą wspierali merytorycznie i praktycznie Iwona Kocińska i Jacek Karpiński.

 Pomimo zakończenia projektu warto było pokazać prace uczestników ponieważ wielu z nich rozwinęło bardzo swoje twórcze umiejętności. Na wystawie można obejrzeć piękne rysunki martwych natur, malarstwo krajobrazowe i nieokiełznane fantazje dzieci. Niektórzy z twórców po raz pierwszy uczestniczyli w prawdziwym wernisażu. Lecz wszyscy jednogłośnie opowiedzieli się za chęcią kontynuacji tych zajęć w przyszłym roku. Uczestnicząca w wernisażu wiceburmistrz Teresa Kania z uznaniem wypowiadała się o pokazywanych pracach, zwłaszcza najmłodszych adeptów sztuki. Wystawę w galerii biblioteki „W Hirkowej izbie” będzie można jeszcze oglądać do końca stycznia.

Beata Zawal – Brzezińska

 

 

Fot. Zygmunt Pałasz