Baner Stowarzyszenia Kunszt

IX REDZKIE IMPRESJE 2013 – wernisaż i wystawa

28 października 2013

 

 

IX REDZKIE IMPRESJE 2013

„Kolor, energia, przestrzeń”

W dniach 25-28 października Stowarzyszenie Kunszt prezentowało dorobek artystyczny swoich członków. Wystawa skupiła 35 wystawiających. W auli Zespołu Szkół nr 1 w Redzie pokazano malarstwo, rysunek, biżuterię, haft, fotografię i rękodzieło artystyczne. Na wernisaż przybyli tłumnie: włodarze naszego miasta, radni, prezesi stowarzyszeń artystycznych, dyrektorzy placówek oświatowych, prasa, telewizja, zaproszeni goście i rodzice z dziećmi.

Oprócz pokazania prac powstałych w ciągu minionego roku artyści zaprezentowali eksperyment plastyczny, którego celem było odkrycie nowych technik, poszukanie niebanalnego wyrazu artystycznego i próba wyrażenia swoich poglądów na różne tematy. Eksperymenty zostały pokazane w oddzielnej „sali eksperymentów”, gdzie odwiedzający wystawę mogli je zobaczyć. Szczególne zaciekawienie wzbudzały assamblaże ze zużytych komputerów, kompozycje z gąbek i technik mieszanych.

Sekcja malarstwa wykonała obrazy abstrakcyjne. Te kompozycje złożone tylko z plam okazały się świetnym uzupełnieniem eksperymentów. Uczestnicy wernisażu mieli okazję współtworzyć obraz abstrakcyjny bezpośrednio na wystawie. Powstały 2 prace wykonane oddzielnie przez kobiety i mężczyzn.

Biletem wstępu na wystawę była zużyta żarówka, która stała się częścią kompozycji pt.:”Energia” tzn. wielkiej litery „E”, w którą była wkręcana przez każdego z zaproszonych na wernisaż gości.

Podczas otwarcia, kwiaty artystom wręczył Burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński, a dzieci uczęszczające na warsztaty „Świat dziecięcej fantazji– zabawy i eksperymenty plastyczne”– prowadzone przez Stowarzyszenie dostały słodki upominek. Ich rysunki i malarstwo zostały także pokazane w sali eksperymentów.

Wyróżnienie „Przyjaciela sztuki” za współpracę w prowadzeniu galerii wystawienniczej Stowarzyszenia „W Hirkowej Izbie” otrzymała w 2013 roku pani Bożena Naczk dyrektor Biblioteki Miejskiej w Redzie.

Mecenasem wystawy był Urząd Miasta w Redzie , Starostwo Powiatowe w Wejherowie – którym artyści podziękowali za finansowanie wystawy oraz „Różane Centrum” Róży Melcer – które wypełniło wystawę pięknymi kompozycjami roślinnymi.

W trakcie wernisażu wystąpił zespół Malibu-duo, a lider grupy swoim energetycznym wokalem naelektryzował zgromadzoną publiczność i artystów.

Jak zawsze dopisali goście, którzy już pytali o plany przyszłoroczne , gdyż w przyszłym roku Stowarzyszenie będzie obchodziło 10 – lecie istnienia.

Plany są szerokie i na pewno rocznicowa wystawa okaże się równie udana jak tegoroczna.

B.Zawal – Brzezińska

 

WYSTAWIAJĄCY:

 1. ADAMCZYK WANDA – malarstwo
 2. BACH BOGUSŁAWA – malarstwo olejne, pastel
 3. BERGMANN RAFAŁ – malarstwo
 4. DRELICHOWSKI MICHAŁ – fotografia
 5. FRAŃCZAK ANNA – decoupage
 6. GOŁOJUCH BOGDANA – malarstwo
 7. GRÜNHOLZ JADWIGA – malarstwo
 8. HENKIEL ANNA – malarstwo
 9. KARPIŃSKI JACEK –malarstwo, grafika fraktalowa
 10. KOCIŃSKA IWONA – fotografia
 11. KOLBERG ALICJA – haft krzyżykowy
 12. KOZŁOWSKA – WOŹNIAK AGNIESZKA – malarstwo
 13. KUŁAKOWSKA AGATA – haft
 14. LISIECKA EWA – akwarela
 15. MAJKOWSKI ADAM – fotografia
 16. MAGULSKA ZOFIA – tkanina artystyczna
 17. MARKOWSKA DOROTA – malarstwo
 18. MROCZEK JOANNA – fotografia
 19. NIERZWICKA HELENA –wiklina, tkanina artystycza,decoupage
 20. PAŁASZ ZYGMUNT – malarstwo , fotografia
 21. PARCELEWSKA WANDA – malarstwo
 22. PYSZNO IWONA – ceramika
 23. ROST ALEKSANDRA – fotografia
 24. STACHURA JUSTYNA – haft
 25. SYKUCKA ALICJA – frywolitki , szydełko
 26. SZWARC ALEKSANDRA -malarstwo
 27. ŚNIATECKA BRYGIDA – malarstwo
 28. ŚNIATECKI WOJCIECH – fotografia
 29. TKACZYK WŁODZIMIERZ– fotografia
 30. TRACZ MARIAN – malarstwo
 31. UZDROWSKA TERESA – malarstwo olejne
 32. ZAWAL – BRZEZIŃSKA BEATA – malarstwo, rysunek
 33. ŻYWICKA ALINA – malarstwo

Ponadto:

Wystawa prac dzieci uczestniczących w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Stowarzyszenie „ŚWIAT DZIECIĘCEJ FANTAZJI” – zabawy i eksperymenty plastyczne

Stowarzyszenie „Kunszt” składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Redy oraz Staroście Powiatu Wejherowskiego za mecenat artystyczny i pomoc w finansowaniu „IX Redzkich Impresji”.

Wszystkim artystom biorącym udział w wystawie życzymy owocnej pracy i dalszych sukcesów na polu sztuki.

Zapraszamy za rok!