Baner Stowarzyszenia Kunszt

Karpiński Jacek

Jest zawodowym plastykiem – specjalności projektowej (wzornictwo przemysłowe), jednak od około dwudziestu lat nie uprawia swojego zawodu.

1963-69: studia na ASP w Warszawie; dyplom w specjalności wzornictwa przemysłowego.
1971-86: praca dydaktyczna w PWSSP w Gdańsku (obecnie ASP), w Katedrze Wzornictwa Przemysłowego; zwolnił się na własne życzenie, m.in. z powodu niewiary w szybkie „zawalenie się” ustroju i sens uczenia studentów zawodu bez perspektyw w tej sytuacji.
1986-90: praca na tzw. „wolnym rynku” (design, architektura, arch.wnętrz, grafika – co popadło). W tym czasie postanowił też – z powodów, jak mówi, filozoficznych – porzucić zawód dizajnera.
1990-2010: praca w SP42 (później ZS10 – podstawówka i gimnazjum) w Gdyni, na stanowisku nauczyciela plastyki i (ostatnimi laty) techniki.
Twórczość stricte artystyczną (malarstwo, grafika komputerowa, później fotografika) uprawiał od ok. 1994 do 2000; przerwał stwierdziwszy, że „dokłada się do chaosu Wszechświata” – twierdzi, że w Internecie są miliony prac plastycznych ludzi zdolniejszych od niego! Teraz – na emeryturze – zamierza jednak tworzyć dalej, tylko dla własnej przyjemności.

Więcej prac można zobaczyć na: https://variart.org/index.php?d=galeria&id=1997

MALARSTWO

 GRAFIKA FRAKTALNA

FOTOGRAFIKA